BASINDAN;15 TEMMUZ HİÇ BİR ZAMAN UNUTULMAYACAK

Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında gazetemize açıklamalarda bulundu. Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimizin cesareti ve kararlılığı ile darbeyi ve darbecileri geri püskürterek, ülkesine ve demokrasisine sahip çıktığını vurguladı.  
 
TÜM DÜNYAYA BİRLİK VE BERABERLİĞİ GÖSTERDİK 
 
Ülkemize ve demokrasimize saldırılar gerçekleştiren oluşumlara karşı milletimizin artık daha dik ve güçlü durduğunu kaydeden Çağırıcı, “Cinsiyet, sınıf, etnisite, din, dil, mezhep ve ideolojik farklılık gözetmeksizin, toplumun her kesiminden, genci ve yaşlısıyla ‘’TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI’’ olarak tek bir ortak paydada buluştu. Birlik, beraberlik ve kardeşlik tablosu tüm dünyaya gösterildi.”diye konuştu.
 
ÖGG’LER, MİLLİ İRADENİN EMRİNDE, ONUN ORDUSUDUR
 
Özel güvenlik görevlilerinin 15 Temmuz hain darbe girişiminin gösterdikleri kahramanlıklara değinen Çağırıcı, “Vatanı milleti için canını hiçe sayan milli iradeye, demokrasiye sahip çıkan cefakâr insanlar özel güvenlik görevlileri zorlu çalışma ortamlarında toplumun ve devletin can damarlarında çalışan özel güvenlik görevlileri milli irade aşığı insanlardır, 320 bin kişilik bir milli irade ordusudurlar. 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkma adına canından feragat eden 4 özel güvenlik görevlisi şehidimiz ve 51 gazimiz vardır, Hain işgal gecesi Özel Güvenlik Görevlileri ağır silahların karşısında, tankların karşısında gövdelerini siper ederek, bu milletin özgür iradesine sahip çıkmıştır. Özel Güvenlik Görevlileri Anayasal sistem ve Anayasal Kurumları korumuştur.
 
15 TEMMUZ’U UNUTMAMALIYIZ
 
Yıllar boyu hatırlanacak bir destanın yazıldığı 15 Temmuz’un hiçbir zaman unutulmaması gerektiğinin altını çizen Çağırıcı, şunları kaydetti: “15 Temmuz bir milattı ve artık hiçbir şey, eskisi gibi olamaz.15 Temmuz’un bu olağanüstü, fevkalade niteliğini hep vurgulamalı, üzerinde durmalı, bu destanı ne olursa olsun yaşatmalıyız. Bu vesile bir kez daha özel güvenlik görevlisi şehitlerimizi, bütün vatan ve demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyor ve bu üstün cesaretlerine, cefakârlıklarından dolayı kalbi şükranlarımı sunuyorum.”
Bana Ulaşın:

Bir Cevap Yazın