DETAY

ŞEKER FABRİKALARINDA ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

Geçtiğimiz günlerde kamuya ait şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili özelleştirilmesi için düğmeye basılan 14 şeker fabrikasının bağlı olduğu Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş(TÜRKŞEKER)’de çalışan Özel Güvenlik Görevlisi İşçiler sendikamız Güvenlik-İş’e ziyarette bulundu.

Ziyareti gerçekleştiren heyeti Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Genel Sekreterimiz Ahmet DURCUK, Genel Eğitim Sekreterimiz Ünal KESKİN, Genel Mali Sekreterimiz Erdal ERVAN ve Ankara Bölge Şube Başkanı Galip Bektaş GÜVENÇ karşıladı.

Ankara’ya özelleştirme kapsamına alınan fabrikaların özelleştirilmemesi gerektiğini ve şeker sektörünün lobilere teslim edilmesinin kötü sonuçlar doğuracağını aktarmaya gelen heyet ilgili kurumlarla temaslarda bulundu.

Temaslar sonrası sendikamıza da gelen şeker fabrikası işçileri adına konuşan işçi temsilcisi, Şeker Fabrikalarının Milli Mücadele sürecinde kurulan kurumlar olduğunu ve bu kurumların özelleştirilmemesi gerektiğini söyleyerek, özelleştirme sonrası taşeron işçilerin durumunun ne olacağını da merak ettiklerini ifade etti. “Güvenlik-İş Sendikamız’ın da desteği ile gerekli temasları sağladık” diyen işçi temsilcileri bu mücadele için halkımızdan da destek beklediklerini aktardı.

Sendikamız Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI da Şeker Fabrikalarının milli mücadele sürecinde kurulan Milli ve Yerli sermayemiz olduğunu bu yüzden satılmaması gerektiğinin altını çizdi. Çağırıcı, TÜRK-İŞ Konfederasyonumuza bağlı Şeker-İş Sendikası’nın tüm gücüyle adeta Milli Mücadele verdiğini aktararak bu süreçte Güvenlik-İş Sendikası olarak Şeker-İş Sendikası’na destek olacaklarını kaydetti.

İşçiler, Sendikamızda gerçekleştirilen bilgilendirme ve basın toplantısı sonrası tekrar temaslarda bulunmak üzere Sendikamızdan ayrıldı.


<iframe width="980" height="582" src="https://www.youtube.com/embed/xhaeikyjHA8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Sosyal Ağlarda Paylaş