DETAY

GENEL MERKEZ KADIN KOMİSYONUMUZDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ZİYARET

8 Mart dolayısıyla Ankara’da temaslarını sürdüren Genel Merkez Kadın Komisyonumuz İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’yu makamında ziyaret etti.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’nın da bulunduğu ziyarette, başta Kadın Özel Güvenlik Görevlileri olmak üzere çalışma yaşamına dair konularda görüş alışverişi yapıldı.

Ömer ÇAĞIRICI’nın Özel Güvenlik Görevlilerinin sorun ve taleplerini aktardığı İçişleri Bakanımız, Özel Güvenlik mesleğinin kendileri için önemli bir çalışma alanı olduğunu ve birlikte güzel işler yapacaklarını kaydetti.

Genel Merkez Kadın Komisyonu adına konuşan Komisyon Başkanımız Reyhan PÖGE, Kadın Özel Güvenlik Görevlileri olarak emeğin üretilmesi sürecinde kadının önemine vurgu yaptı. Zaten başlı başına zor bir çalışma alanı olan Özel Güvenlik mesleğinin zorluklarına da değinen Pöge, kadın olarak bu alanda çalışarak kadınların en zor şartlarda bile mücadele etme dirayetini gösterebileceğini kaydetti.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Kadın Komisyonu üyelerimizin sorunlarını tek tek dinleyerek, sorunların çözümü konusunda Bakanlık olarak gerekli çalışmaları yapacaklarının sözünü verdi. Kadının emeğin üretilmesi sürecinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Sayın Bakan, “Özel Güvenlik Görevlileri zor şartlarda çalışıyor, hele ki Kadın olarak bu alanda çalışmak daha büyük bir sorumluluk anlamına geliyor, kadınlarımızı bu alanda yaptıkları çalışmalarından dolayı tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı ve Kadın Komisyonumuz ile birlikte “Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” kamu spotunu kamuoyu ile paylaştı.

Sosyal Ağlarda Paylaş