DETAY

GENEL BAŞKANIMIZ KAÜ’DE ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Kars’ta Kafkas Üniversitesi’nde görev yapan ve 4 Aralık sürecine takılan özel güvenlik görevlileri ile bir araya geldi.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, KAÜ’lü 82 özel güvenlik görevlisinin yeniden işlerine kavuşmalarında ve haklarının geri alınmasında Kars’ın evladı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın çok büyük emekleri olduğunu belirtti.

4 Aralık sürence takılan ve geçen süre içerisinde sıkıntıya düşen KAÜ güvenlik personelinin, gerek Kars’ta ve gerekse Ankara’da sorunlarının bire bir takip ettiklerini ifade eden Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara’da her gün sizlerin sorunları için uğraştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder sizler için uğraştı. Bu da işlemlerinizin hızlanmasına vesile oldu ve sonunda sizin işiniz oldu. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi Özel Güvenlik Görevlisi üyelerimiz ile birlikte verdik ve verdiğimiz bu mücadele sonucu şu an işlerinize geri döndünüz. Bizler her haksızlığa karşı mücadele etmekten imtina etmeyeceğiz ve sizler için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” kamu spotu ile ilgili de bilgiler veren Ömer Çağırıcı, “Mesleğimizin gerekli saygınlığa kavuşması için en başta ailelerimizde anlatmaya başlayacağız. Biz onurlu bir mesleği taşıyoruz ve toplum tarafından da bunun dikkate alınması için gereken tüm çalışmları yapacağız.” dedi.

Daha sonra üniversite güvenlik görevlileriyle bir süre sohbet eden Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı’ya program sonrasında bir de çiçek takdim edildi. Çağırıcı, bir de güvenlik görevlileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Genel Başkanımıza, Genel Yönetim Kurulu Üyemiz Fevzi Karataş, Van Şube Başkanımız Mehmet Naci Beyter, Şube Teşkilat Sekreterimiz Zafer Tatlı, Baş Hukuk Müşavirimiz Levent Atabay, Av. Mesut Cantarım, KAÜ Özel Güvenlik Görevlileri ve Kars ilinde örgütlü bulunduğumuz iş yeri temsilcilerimiz eşlik etti.

Sosyal Ağlarda Paylaş