DETAY

23 NİSAN KUTLU OLSUN..!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Yönetim Kurulumuz adına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihi milli egemenliğimiz açısından önemli bir tarihtir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimizi yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak, aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerlemek bizlere düşen en önemli görevdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza çok özel bir armağanıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Geleceğimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımız barışın, sevginin, kardeşliğin temsilcisi, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Çocuklarımızın sevgi ve hoşgörülü bir ortamda yetişmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması ve geleceklerine yön verecek nitelikte güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri bizlerin en önemli amacı olmalıdır.

Bu anlamlı ve coşkulu gün nedeniyle, bizlere bu günleri armağan eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, TBMM’nin kuruluşunda emeği geçen dava arkadaşlarını ve milli mücadelede emeği geçmiş olan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ömer ÇAĞIRICI

Sosyal Ağlarda Paylaş