DETAY

GENEL BAŞKANIMIZ ÇAĞIRICI, MUHSİN YAZICIOĞLU’NU ANMA PROGRAMINA KATILDI

(BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 9. yılı nedeniyle anma programı düzenlendi. Programa yoğun katılım olurken özel güvenlik görevlilerinin gönlünde ayrı bir yeri olan Yazıcıoğlu için özel güvenlik görevlileri adına Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı bir konuşma gerçekleştirdi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, ATO Konferans Salonu’nda “Şehadetinin 9. Yılında Hasretle Yad Ediyoruz” adıyla düzenlenen programa katıldı.
Çağırıcı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda yaptığı konuşmada, Türk milletinin Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andığını söyledi.

Ömer Çağırıcı yaptığı konuşmasında, “Özel Güvenlik Görevlilerinin temsilcisi olarak sizlerle bir aradayım. 2004 yılında 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu T.B.M.M’de yürürlüğe girdi,ancak sorunlarımız ve taleplerimiz vardı sesimizi duyurmamız gerekiyordu, 2009 yılında BBP Lideri Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu’na sorunlarımızı anlattığımızda kendisi bizlere sahip çıktı ve özel güvenlik görevlileri için kanun teklifi verdi. Vefatından dolayı kanun teklifinin meclisten geçtiğini göremedi ama Yazıcıoğlu’nun kanun teklifine herkes sahip çıktı,kendisi bizlerin sesi oldu,her zaman özel güvenlik görevlilerini savundu,tüm özel güvenlik görevlilerinin gönlünde ayrı bir yere sahip oldu,bizler kendisini hiç bir zaman unutmayacağız.

Yazıcıoğlu Özel Güvenlik Görevlilerini Görmezden Gelmedi

Çağırıcı; meslektaşlarımızın tabiri ile Muhsin Babamızı kaybettik, vefatından sonra bayrağı devralan Sayın Mustafa Destici’nin de sizler bize Muhsin Başkanın emanetisiniz sözü ile özel güvenlik görevlilerine katkıları, her zaman özel güvenlik görevlilerinin sorunları Muhsin Başkanın dava arkadaşları tarafından sürmeye devam ediyor, özel güvenlik görevlileri ile kuruylan gönül köprüsü her zaman devam edecek diyerek,böylesine anlamlı bir gecede şahsıma söz verilerek özel güvenlik görevlileri adına konuşma yapmaktan gurur ve onur duydum,Rahmetli Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimizin ALLAH mekanını Cennet eylesin dedi.

Programda, Yazıcıoğlu’nun hayat hikayesini içeren kısa film gösterimi yapıldı.

Programa, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Eski bakanlardan Ali Coşkun, Kırım Tatar Türklerinin Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Şehit olan Batı Trakya Türklerinin lideri Sadık Ahmet eşi Işık Ahmet, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı, ve çok sayıda partili katıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaş