DETAY

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'ten Sokak Kağıt Atık Toplayıcılarına İftar Yemeği

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, 9 Mayıs Perşembe günü sokak kağıt atık toplayıcılarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. İftara Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Yönetim Kurulu, Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, Türk-İş'e bağlı sendika Genel Başkanları ve Yönetim Kurulları, TESK Genel Başkanı, TCDD Genel Müdürü ve bir çok davetli katıldı.

İftar programında konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, geçen yıl 200'e yakın kağıt toplayıcısı için aynı otelde iftar programı düzenlediklerini anımsatarak, iftarı bu yıl da düzenleyerek gelenesel hale getirmek istediklerini söyledi.


Kağıt toplayıcılarının yoksullukla mücadele ettiğini ve zor şartlarda çalıştığını belirten ATALAY, şunları kaydetti:
"Ankara'da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kağıt Atık Toplayıcıları Derneğine üye. Türkiye'de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Çünkü bu arkadaşlarımız bu ülkenin bir parçası."

ATALAY, kıdem tazminatı tartışmalarına da değinerek, işçilerin kıdem tazminatlarına dokunulmamasını istediğini vurguladı.

- "TÜRK-İŞ bizi görünür hale getirdi"
Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da TÜRK-İŞ'in kendileri için geçen yıl verdiği iftardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, iftarın bu yıl da düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Karaman, "TÜRK-İŞ bize sahip çıkarak bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı TÜRK-İŞ yönetimine ve camiasına teşekkür ederim." dedi.

İftar yemeği programından sonra Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI yaptığı açıklamada;

TÜRK-İŞ ailesi olarak bugün sokaklarda atık kağıt toplayan kardeşlerimiz ile iftar yemeğinde bir araya geldik.
En güzel iftar sofralarından biriydi, paylaşmak ve farkındalık hissettirmek, Ülkemiz geneli 500 bin kardeşimiz her gün sokaklarda mücadele veriyor, onlar kardeşimiz..
Onlarda örgütlendi ve Dernek kurdu , Recep kardeşimiz en güzel şekilde temsil ediyor, sorunlarını haykırıyor, ne mutlu size..

Sosyal Ağlarda Paylaş