DETAY

Güvenlik-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

Sendikamız Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, 2-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Sendikamız genel merkez binasında toplandı.
Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu.

Yapılan toplantı sonucunda Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

                                                 

                                                 Güvenlik-İş Sendikası 
                                 Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Bildirisi
                                                      (2-3 Mayıs 2019)


  Başkanlar Kurulumuz KİT’lerin kadroya alınma süreci değerlendirilerek sorunun çözümü için çalışmaların hız kesmeden devam etmesi ve KİT’lerde kadro alamayan taşeron işçilerinin ve kamudaki geçici işçilerin de kadro almaları konusundaki talebini yinelemiştir.
  Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’ in aldığı karar doğrultusunda Kocaeli’nde kutlanılan 1 Mayıs etkinliklerinde büyük bir katılım sağlandı. Sayın Ergün Atalay’ın 1 Mayıs alanında güçlü bir şekilde haykırdığı ‘Kıdem Tazminatı Kırmızı çizgimizdir ve dokundurtmayız’ söyleminin altına aynı şekilde imzamızı attığımızı başkanlar kurulunda tekrar dile getirdik.
  696 sayılı KHK ile Taşeron sistemden kadroya geçen tüm işçileri kapsayan 4+4 zamlar ile ilgili TÜRK-İŞ konfederasyonumuzun yapacağı protokoldeki çalışmalarında genel başkanımız tarafından takip edilerek bu konuda teşkilatımıza bilgi aktarımı yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
  Başkanlar Kurulumuz ayrıca Hükümetin biran evvel gelir dağılımı ve adil vergi düzeni için harekete geçmesini düşünmekte ve toplum kesiminin bu konuda desteğini beklemektedir.
  Özel sektörde üst kuruluşumuz Uni Global Union ile ortaklaşa hareket edilerek başlatılan örgütlenme çalışmasında ilk olarak Loomis Şirketinde başarı elde edilmiş fakat tespite yapılan itirazdan dolayı mahkeme süreci başlamıştır. Aynı şekilde diğer uluslararası Şirketlerde ki örgütlenme çalışmaları planlı şekilde devam edileceği belirtilmiştir.
  Sendikamız tarafından çalışılması yapılan özel güvenlik görevlileri ile ilgili yasayla ilgili ek kanun tasarısı BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici tarafından Meclise verilmiş olup, Meclis Alt Komisyonunda bulunan bu tasarıyla beraber özel güvenlik görevlilerinin hayatında önemli değişikliklere olumlu bir şekilde katkı sağlayacak olan kanun teklifini meclisten çıkması için gerekli çalışmaların yapılması.
  Özel Güvenlik Görevlilerinin farkındalığını oluşturmak ve özel güvenlik mesleğini hak ettiği konuma taşımak özel güvenlik işçilerinin sorunlarını çözmek üzere gerekli çalışmaların yapılması.
  Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın birlik ve bütünlüğünün korunacağını ve geliştirileceğini, kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğini, Başkanlar Kurulu’nun mutlak iradesi olarak ortaya koymuştur.
  Güvenlik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, yakın zamanda başlayacak mübarek Ramazan ayının, İslam alemine, teşkilatımıza, üyelerimize ve özel güvenlik görevlilerine hayırlar getirmesini dilemektedir.
  Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.


   Sosyal Ağlarda Paylaş