DETAY

PTT ve DHMİ Temsilcilerimizin Katıldığı Eğitim Semineri Gerçekleşti

Türkiye Geneli DHMİ Havalimanları ve PTT’de çalışan temsilcilerimiz özel güvenlik görevlileri ile gerçekleşen eğitim toplantısı Antalya Rox Royal Hotel'de yapıldı.

Güvenlik-İş Sendikamız tarafından düzenlenen Türkiye Geneli Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve PTT İş yeri Temsilcileri Eğitim Toplantısı 22-23 Nisan 2019 günlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.
Eğitim seminerine Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Galip Bektaş GÜVENÇ, Fevzi KARATAŞ, Genel Başkan Başdanışmanı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Türker TOPALHAN, Pars Güvenlik Havalimanları Koordinatörü Yavuz Dede, DHMİ Güvenlik Şefi Kurumu adına Ulusal Güvenlik Denetçisi Tuncay BALCI, DHMİ Havacılık Eğitmeni Murat Gülmez, Güvenlik-İş Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Av. Levent ATABAY ve Hukuk birimi kadrosu, PTT ve DHMİ Kurum Temsilcileri ve proje sorumluları katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim toplantısı İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Açılış konuşmasını  Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI yaptı, Çağırıcı yaptığı konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi;

Bizler bu cennet vatanın içerisinde 320 bin özel güvenlik görevlisiyiz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en hassas bölgelerinde görev yapıyorsunuz,  Havalimanları ve PTT’ ler bu ülkenin göz bebeğidir, buralarda yaşanacak en ufak bir aksaklık ve özel güvenlik görevlilerinin görev yaptığı tüm noktalarda yaşanan sorunlar kamuoyuna mal oluyor. Sizler o yüzden bizim için, kurumlarınız için çok kıymetlisiniz.


Güvenlik-İş Sendikası olarak her zaman özel güvenlik mesleğinin saygın bir konumda olması ve özel güvenlik görevlilerinin hak ettiği konuma gelmesi için mücadelemiz “BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ'' anlayışı ile devam edecektir.

Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme! Sloganımızın hak ettiği noktaya gelene kadar meslektaşlarımızın varlığını her alanda hep birlikte hissettirmek adına çalışmaya devam edeceğiz,yetkili Sendika olduğumuz PTT ve DHMİ işletmesinde her zaman meslektaşlarımıza katkı vermek adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.
Güvenlik-İş Sendikasının çalışmaları somut anlamda nerede eksiklik varsa onu düzeltmek ve ilgili yönetmeliklerin çıkmasını sağlamak üzerine kurulu, özel güvenlik görevlileri olarak bağlı bulunduğumuz İçişleri Bakanlığımız ve ilgili Daire Başkanlıklarımız ile sürekli istişare ederek sektöre olumlu katkı vermeye devam edeceğiz.
Havalimanları ve PTT'lerde bundan sonra yapacağımız olumlu çalışmaları siz değerli temsilcilerimizle birlikte daha iyi noktalara taşıyacağız ve üyelerimizin en güvenilir ,sağlıklı bir şekilde çalışma hayatında var olması için mücadelemizi hep birlikte sağlayacağız dedi.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı düzenlemiş olduğumuz eğitim seminerimize  olumlu manada katkı veren sendika temsilcilerimize,  kurum yetkililerimize ,şirket temsilcilerimize , hocalarımıza ve uzman arkadaşlarımıza emekleri için Yönetim kurulumuz adına teşekkür ederek , temsilcilerimizin en doğru bilgilerle iş yerlerinde üyelerimizin hakkını savunması ve paydaşlarımızla birlikte olumlu katkı sağlaması bizi biz yapan değerdir dedi.

Gerçekleşen eğitim seminerinde ,DHMİ Kurumu adına Güvenlik Şefi (Ulusal Güvenlik Denetçisi) Tuncay BALCI ve Pars Güvenlik Havalimanları Koordinatörü Yavuz DEDE konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkan Başdanışmanı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Türker TOPALHAN kişi hakları ve iş kanunu başlıklı konularda eğitim vermiştir.

DHMİ ve PTT 'den katılan üyelerimizin iş yerlerinde yaşanılan konular ile ilgili soru cevap bölümüyle tamamlanan eğitim, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Sosyal Ağlarda Paylaş