DETAY

Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, Aydınlık Gazetesine Açıklamalarda Bulundu

Hükümetin işçinin alınteri olan kıdem tazminatıyla ilgili girişimine tepkiler günden güne büyüyor. Tartışmaların ilk gününden bu yana kıdem tazminatına dokunulmasından işçilerin rahatsız olduğunu dile getiren Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI Aydınlık gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

ÇAĞIRICI, mevcut sistem terk edilerek kıdem tazminatı fonu oluşturulmak istenmesine tepki göstererek, Fondan bu zamana kadar işçiler hep zarar gördü. İşçi artık kıdem tazminatının tartışılmasından rahatsız olduğunu söyledi.

Çağırıcı: Biz Türk-İş’e bağlı sendikalar mevcut düzene razıyız. 30 günden geri adım atmayız. Alamayanların olduğu belirtiliyor. Bununla ilgili ne düzenleme olacaksa altına imzamızı atarız. Hak-İş daha önce fona sıcak baktığını söylüyordu. Şimdi de ‘30 günden aşağıya düşmesin, mevcut haklarımız korunsun’ diyor. Kendileri de bizim çizgimize geldi. Biz işçinin faydasına olan her şeye katkı vermeye hazırız. Fondan bu zamana kadar işçiler hep zarar gördü. İşçi kıdem tazminatının tartışılmasından rahatsız. Gündemi, kıdem tazminatıyla meşgul etmemeleri gerekiyor. 

Sosyal Ağlarda Paylaş