DETAY

Sendikamız LOOMİS Güvenlik Çalışanları İle Bir Araya Geldi.

Güvenlik-İş Sendikamız Loomis Güvenlik Çalışanları ile bir araya gelerek ’Loomis Çalışanları yalnız değildir’ mesajı verdi.

 
İlklerin Sendikası olan Güvenlik-İş Sendikamız geçtiğimiz günlerde yine bir ilke imza atarak, sektörün önemli şirketlerinden biri olan LOOMİS Güvenlik Hizmetleri A.Ş’de örgütlenmeyi başarmış, buna karşılık LOOMİS Güvenlik Şirketinde yetkiye itiraz, yaşanan olumsuz çalışma koşulları ve Sendikalaşmaya karşı işten çıkarma hareketine karşılık UNI GLOBAL UNION (Küresel Sendikalar Birliği) desteği ile İstanbul Yeni Bosna’da basın açıklaması düzenlemiştik.

Kurulduğu 2011 yılından beri çalışanın yanında, haksızlığın karşısında olan Güvenlik-İş Sendikamız 27.03.2019 tarihinde İstanbul Türk-İş Bölge binasında LOOMİS Güvenlik’ te çalışan üyelerimiz ile bir araya gelerek Sendikalaşma sürecini, meslektaşlarımızın yaşadığı sorun ve taleplerini karşılıklı istişare edildi.

Yaşanan Tüm gelişmeler rapor halinde Uni Global Union ve LOOMİS merkezine iletilmek üzere analiz edildi.

Toplantı devamı soru-cevap şeklinde geçti. 

Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Sekreterimiz Ahmet DURCUK, Yönetim Kurulu Üyemiz Fevzi KARATAŞ, İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Ramazan PALAK, Şube Sekreteri Serkan TENK, İstanbul Avrupa Yakası Şube Başkanı Kenan KARABULUT, İstanbul İl Temsilcimiz Mehmet Gazi AKGÜL, TÜRK-İŞ İstanbul 1. Bölge temsilcisi Adnan UYAR, Uluslararası Küresel Sendikalar Birliği Uni Global Union Sektör Başkanı Eddy STAM, LOOMİS Dünya İşçi Konsey Başkanı Jorgen ANDERSSON ve Loomis Güvenlik çalışan üyelerimiz katıldı.

Ülkemizde çalışan tüm özel güvenlik görevlileri de sendikalı olacak ve “Biz Birlikte Güçlüyüz” anlayışını benimseyerek ilerlediğimiz ve bunu bir politika olarak gördüğümüz bu yolda gerek Loomis Güvenlik Şirketinde gerekse diğer tüm özel sektörlerde kabul ettirene kadar davamız sürecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş