DETAY

Güvenlik-İş Adana Buluşması Gerçekleşti

Adana Fuar Merkezinde üyelerimiz için organize edilen Güvenlik-İş Sendikası Adana buluşmasında Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ile üyelerimiz 04.03.2019 tarihinde bir araya geldi.


Toplantıya, Güvenlik-İş Sendikası Eğitim Sekreterimiz Ünal KESKİN, Teşkilat Sekreterimiz Caner YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyemiz Fevzi KARATAŞ, Antalya Şube Başkanı Hüseyin ÇALKAYA, Antalya Şube Sekreteri ve Adana Temsilcimiz Erkan AKSOY, TÜRK-İŞ’ e bağlı Şube Başkanları, TÜRK-İŞ 4.Bölge Başkanı Edip GÜLNAR, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, Adana Kamu-Sen İl Temsilcisi, Sivil Toplum Kuruluşları, İl Temsilcilerimiz ve Üyelerimiz katıldı.
 
Toplantıda Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip GÜLNAR bir konuşma gerçekleştirdi. 

GÜLNAR özetle konuşmasında, Türk-İş ve Güvenlik-İş’in bir aile olduğu vurgusuna değinerek Güvenlik-İş Sendikasının Adana’ da son zamanlarda birçok kurumda hızla örgütlendiğini söyledi.Toplantıda Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ da bir konuşma gerçekleştirdi. 

Genel Başkanımız ÇAĞIRICI özetle konuşmasında, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarına değinerek başladı ve hala KİT’ lerde çalışıp kadro alamayan meslektaşlarımız var diyerek bir an önce bu yanlışın düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
 
ÇAĞIRICI konuşmasının devamında, “TBMM’ye sunduğumuz kanun tekliflerimiz ile Özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı, özel güvenlik iş kolu  ve taltif gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklifi TBMM ye sunduk, inşallah yakın zamanda neticesini alacağız.
 
Bizler dertliyiz. Bizim derdimiz meslektaşlarımız. Bizler özel güvenlik görevlilerinin sesini duyurmaya kararlıyız. Hep birlikte başaracağız. 


Bizler özel güvenlik görevlileriyiz ve toplumun her alanında varız. Yakın zamanda hazırladığımız kamu spotumuz “Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” sloganımız özel güvenlik görevlileri ve diğer sivil toplum kuruluşlarınca destek gördü. Toplumda saygınlığımız ve farkındalığını hissedilmeye başlandı. Bunu başaran bizler değiliz, yaklaşık 39 bin üyemizdir” dedi.


Sendikamızın Adana’da örgütlenme çalışmaları hızla devam ettiğini söyleyen ÇAĞIRICI, Adana’ da 12 kamu kurumda 2500 örgütlü üyeyiz, Adana Büyükşehir Belediyesi de Güvenlik-İş ailesine katıldı, destekleri için Adana Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ ’ye teşekkür ederim dedi.


Toplantıda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ bir konuşma gerçekleştirdi.

SÖZLÜ özetle konuşmasında, ülkemizde Türk-İş’in en büyük işçi hareketi olduğunu belirterek Türk-İş’in memleket meselelerinde öncülük yaptığını söyledi.

SÖZLÜ konuşmasının devamında, “Türk-İş içerisinde Adana’mızı temsil eden değerli dostlarımız var. Adana’da Türk-İş ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesinde Güvenlik-İş’in hızla örgütlendiğini belirterek, yaklaşık 900 belediye çalışanı Güvenlik-İş Sendikası üyesi olduğunu söyledi ve kurumda çalışan özel güvenlik görevlilerine verdikleri önemi dile getirdi.


Güvenlik-İş Sendikası Adana buluşmasında Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü ’ye teşekkür ederek günün anısına Türk Bayrağı hediye etti.

Sosyal Ağlarda Paylaş