DETAY

Güvenlik-İş Ailemize Hoş Geldiniz “Loomis” Çalışanları

İşkolunun değişmez lideri sendikamız Güvenlik-İş, işkolunda ki sendikal örgütlenmelerindeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. 

İlklerin sendikası Güvenlik-İş olarak, uluslararası alanda sektörün önemli şirketlerinden biri olan ve ülkemizde yaklaşık 1100 çalışanı ile faaliyetini sürdüren LOOMİS Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’de başlatmış olduğumuz örgütlenme çalışmalarını başarıyla sonuçlandırdık.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına toplu iş sözleşmesi yapmak adına gerçekleştirdiğimiz yetki tespiti başvurumuz, bakanlığın 22.02.2019 tarihli yetki tespiti yazısıyla olumlu sonuçlanmış ve tarafımıza yasanın aradığı gerekli çoğunluğun sağlandığı bildirilmiştir.

Sendikamız yetki tespitinin kesinleşmesinden sonra LOOMİS şirketi ile özel güvenlik görevlilerinin hak, sorumluluk ve menfaatlerinin iyileştirilmesi amacıyla görüşmelere başlayacaktır. 

Sendikamız, 150’den fazla ülkede 20 milyon işçiyi temsil eden UNI Global Union’a örgütlenme konusundaki büyük başarıları ile 2011 yılında üye olan sektördeki tek sendika olmanın haklı gururunu bu örgütlenme zaferinde bir kere daha yaşamaktadır. 

LOOMİS bünyesinde çalışan tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza Güvenlik-İş ailemize bir kez daha hoş geldiniz diyor, bu başarıda emeği geçen tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. 

Güvenlik-İş Sendikası
Genel Yönetim KuruluSosyal Ağlarda Paylaş