DETAY

Kanun Teklifimiz Milletimizin Meclisinde

Güvenlik-İş Sendikası olarak ülkemizde görev yapan 314 bin özel güvenlik görevlisi İçin Türkiye Büyük Millet Meclisi' ne Büyük Birlik Partisi' nin desteği ile kanun teklifi verildi, haberiniz var mı?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici' nin Meslektaşlarımız Özel güvenlik görevlileri ile ilgili olarak hazırlanışında Güvenlik-İş Sendikamızın ortak çalışması olan kanun teklifimiz TBMM'de ilgili komisyonda görüşülecek.

Özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı, özel güvenlik iş kolu  ve taltif gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklif, Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Komisyonu ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda görüşülecek.

314 Bin meslektaşımızın adeta sesi olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ ye Sendikamız ve tüm özel güvenlik görevlileri adına teşekkür ediyoruz.

Meslektaşlarımız için Komisyon sürecinin hayırlı olmasını diliyoruz.

''İnsanın ve Çevrenin Güvenli –huzurlu bir ortamda yaşatılıp korunması için gece gündüz, yaz- kış demeden, meşakkatli ve zor şartlar altında çalışan değerli Özel Güvenlik görevlilerimizin her daim güçlü ve başarılı bir şekilde çalışmalarını sağlamayı amaç edinmiş Sendikamız GÜVENLİK – İŞ,  siz değerli teşkilat mensuplarının kazanımlarına yeni kazanımlar ekleyebilmek adına BBP ile birlikte hazırlamış olduğumuz kanun tasarısını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduk.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Ankara Milletvekili Sayın Mustafa Destici’ nin, Türk Milletinin iradesinin tecelli ettiği TBMM’ye sunduğu yasa teklifimizin en önemli dayanağı sayısı 310 bini aşan siz değerli Özel Güvenlik Görevlilerimizden aldığımız güçtür, cesarettir… 

Hakkın sahibine teslim edilmesini şiar edinen Yüce Milletimizin bir parçası olan Özel Güvenlik Görevlisi kardeşlerimizin haklarını alabilmek için kanunlaşmasını talep ettiğimiz teklifimizin maddeleri şunlardır;

 

-          Tüm Emniyet Teşkilatı birimleri ile birlikte kamu güvenliğini sağlamakla yükümlü Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımızın halk arasında “TALTİF” olarak adlandırılan para mükâfatı hükümlerinden diğer emniyet teşkilatı mensupları gibi faydalanmasını istiyoruz.

-          Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımızın, görevi başında yaşadığı çeşitli sebepler ile çalışamaz hale gelmesi veya hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazaların ardından, mirasçılarına ödenmesi gereken tazminatların yanı sıra Şehitlik ve Gazilik ünvanlarının da verilmesini talep ediyoruz.

-           Emniyet teşkilatı (Polis, Asker, Bekçi ) mensuplarının faydalandığı fiili hizmet süresi yıpranma payı ve zammı hakkından diğer emniyet teşkilat mensupları ile aynı şart ve yükümlülükleri yerine getiren Özel Güvenlik Görevlilerimizin de faydalanmasını talep ediyoruz

-       Kamuda çalışır iken Taşeron yasası ile birlikte, işyerlerinde kadro alan Özel Güvenlik Görevlisi çalışanlarımız kurumlarında yine aynı işi gerçekleştirmeye devam etmelerinden dolayı, özel kanunu olan 5188’ e tabi çalışan tüm özel güvenlik görevlilerinin, Güvenlik İş kolunda bulunan Sendikalara olan üyeliklerinin devam etmesini talep ediyoruz.

 

Talep ettiğimiz, yasalaşmasını istediğimiz maddelerin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm aşamalarını takip ediyoruz. Üyelerimiz ve Güvenlik Teşkilatı mensuplarımız müsterih olsun bu haklarımızı elde edeceğiz. HAKKI,  HAK EDENE TESLİM EDECEĞİZ…"


 

Sosyal Ağlarda Paylaş