DETAY

“Ekonomik Kriz, İşçi Sınıfımızın Sorunları ve Çözümler” Kurultayı Gerçekleştirildi

Petrol-İş'in ev sahipliğini yaptığı 20 Ocak Pazar günü Ulusal Kanal tarafından Canlı Yayınlanan “Ekonomik Kriz, İşçi Sınıfımızın Sorunları ve Çözümler” konulu Kurultay düzenlendi.

Kurultay'da işçi sınıfının içinde bulunduğu kriz koşullarından çıkış yolları ve çözüm önerileri üzerine tartışmalar yürütüldü.

Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal işbirliği ile düzenlenen “Ekonomik Kriz, İşçi Sınıfımızın Sorunları ve Çözümler” konulu Kurultay 20 Ocak günü Petrol-İş Genel Merkez konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kurultay'a, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı ve Türk-İş'e bağlı birçok sendikanın yönetici ve üyeleri katılım sağladı,Sendikamız Anadolu Yakası Şube Başkanı Ramazan Palak ,Şube Sekreteri Serkan Tenk  ve Şube Teşkilat Sekreteri Güven Aramak Genel Başkanımıza eşlik etti.

Kurultay'da konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, özelleştirme ve taşeron işçilerin sorunları ve talepleri konularına değindi.

İki oturumlu yapılan Kurultay'da, katılımcılar kriz koşullarında işçi sınıfı ve sendikal mücadelenin Türkiye siyasetine etki edebilme potansiyelini içinde taşıdığını belirttiler.Sosyal Ağlarda Paylaş