DETAY

Yeni Yılınız Kutlu Olsun ''Hep Birlikte Mücadeleye Devam Edeceğiz''

Hüzünleriyle, sevinçleriyle gerek ülkemiz gerekse dünya için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakırken, iyilik ve güzellikler beklentisi ile yeni yılı karşılıyoruz. 

Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri.. 
Mücadele dolu bir yıl geçirdik ve biliyoruz ki başarılara hepimizin örgütlü mücadelesi sonucunda ulaştık. Öncelikle uzun süredir adına “Taşeron” denilen bu kölelik düzeninden bir nebze kurtulmanın mutluluğunu yaşadık, ancak bu biraz buruk bir mutluluk oldu bizler için, kadro sürecinde toplu iş sözleşmesi düzeninden yoksun, bir kurumda farklı ücretlerin olduğu ve çalışma hayatında birçok belirsizliklerin yaşandığı bir dönemi hep birlikte yaşıyoruz.Yeni yılda amacımız tüm işçilerin yer alacağı kamu kesimi toplu iş sözleşmesine dahil etmek için var gücümüzle sesimizi duyuracağız.
KİT’ lerde çalışan birçok arkadaşımız kadro sürecinde düzenlemeden faydalanamamış ve kapsam dışında bırakılmıştır. Bu yüzden tam anlamıyla 2018 yılını da büyük bir mutluluk ile kapattığımızı söyleyemeyiz. 

Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri.. 
2019 yılında mücadelemiz özellikle KİT’ lerde çalışan arkadaşlarımız için devam edecek, hiç kimse bu çabamızdan kuşku duymasın. KİT’ler ile ilgili yaşanan bu sorunun çözüme kavuşması için başta Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ olmak üzere tüm kardeş Sendikalar ve üyelerimizden aldığımız güçle çalışacağız. KİT’ler kadroya alınana dek bu sorunu her platformda dile getirmeye devam edeceğiz.  

2018 Yılında T.B.M.M’ de Özel Güvenlik Görevlileri ile ilgili çok önemli bir kanun teklifinin Meclise verilmesini sağladık ve komisyonlarda görüşülerek yakın zamanda Genel Kurulda olumlu bir şekilde oylanması için 2019 yılında mücadelemize devam edeceğiz. 

Çalışma hayatında büyük umutlar beklediğimiz 2019 yılının, dünyada barışın, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ediyor, tüm dünyaya ve ülkemize; barış, huzur, mutluluk ve refah getirmesi, milletçe erişeceğimiz daha güzel günlerin habercisi olmasını diliyoruz. Bu duygularla, tüm üyelerimizin, özel güvenlik görevlilerinin ve ailelerinin yeni yılını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar getirmesini, nöbetleri başında olan Vatan bekçiliği yapan ve Milletimize hizmet eden tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. 


                                                                                Ömer Çağırıcı
                                                                                Genel Başkan
                                                      Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Adına

Sosyal Ağlarda Paylaş