DETAY

DESTİCİ’ DEN TÜRK-İŞ’ E DESTEK ZİYARETİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü Genel Başkan Ergün ATALAY’ı makamında ziyaret etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY'a yöneltilen eleştirilere ilişkin, "Çamur at, izi kalsın mantığında. O çamurun tutmayacağını çok iyi biliyoruz. Bu konuyu gündemde çok tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum." dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret eden Destici, burada yaptığı konuşmada, asgari ücret görüşmeleri vesilesiyle Atalay'a yöneltilen birtakım haksız ifadeler olduğunu ancak TÜRK-İŞ’in 28 Şubat ile 15 Temmuz'da milli iradenin ve demokrasinin yanında cansiperane durduğunu bildiklerini söyledi.

Destici, ATALAY'a yöneltilen eleştirilerin çamur at, izi kalsın mantığında olduğunu belirterek, "O çamurun da tutmayacağını çok iyi biliyoruz. Bu konuyu gündemde çok tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu algı operasyonu tutmamıştır, tutmayacaktır. Tabii siz bulunduğunuz makam itibarıyla işçi kardeşlerimizin haklı taleplerini dile getireceksiniz. Bu konuda eğer birileri sizleri sindirmeye çalışırsa, burada biz karşılarında oluruz. Çünkü bu sizin en tabii hakkınız. Elbette ki haklı talepler dile getirilecek." değerlendirmesinde bulundu.


Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan


"Asgari ücret görüşmelerindeki sözler çarpıtıldı"

ATALAY ise asgari ücret görüşmelerine devam edildiğini anımsatarak, bugüne kadar işçilerin, çalışanların haklarını dile getirdiklerini vurguladı.

Her yerde ve her zaman demokrasiden yana tavır sergilediklerini ifade eden ATALAY, "Biz 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da, 15 Temmuz'da ne yaptık, bunu Türkiye'nin tamamı biliyor." diye konuştu.

ATALAY, insafsız ve merhametsiz insanların sözlerini çarpıttığını kaydederek, ülkeye, insanlığa borcu olduğunu ve çalışmalarına bu inanç doğrultusunda devam edeceğini söyledi.

ATALAY, açıklamaların ardından Destici'ye TÜRK-İŞ tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kitabın Arapça basımını takdim etti.

Güvenlik-İş Sendika Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Türk-İş'i ziyarete gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen görüşmede sonrası açıklama yapan Çağırıcı, "Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ nin Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’ i ziyaretinden ve desteklerinden dolayı şahsına ve Büyük Birlik Partisi ailesine teşekkür ediyorum.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici ile birlikte TBMM’ye hazırlayarak verdiğimiz Özel Güvenlik İşçileri ile ilgili kanun teklifini istişare ettik, tüm özel güvenlik görevlileri adına ve Güvenlik-İş ailemiz adına ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Sosyal Ağlarda Paylaş