DETAY

Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Şiddet, Her Yerde

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde görev yapan Güvenlik-İş Sendikası Disiplin Kurulu üyemiz  Faruk Yavuz görevi başında saldırıya uğradı.

Sendikamız üyesi Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde görev yapan Güvenlik-İş Sendikası Disiplin Kurulu üyemiz  Faruk Yavuz 25 Kasım Pazar günü akşam saatlerinde görevi başındayken kalabalık hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. Önce kaynar su ile özel güvenlik görevlisinin vücuduna su dökerek, sonrasında ise fiili olarak saldırarak meslektaşımızı ağır bir şekilde yaralamışlardır.


Yaşanan bu üzücü olayda üyemiz özel güvenlik görevlisi Faruk Yavuz'a acil şifalar diliyor ve meslektaşımızı bu duruma getiren herkesi şiddetle kınıyoruz. Hukuken adaletin bir an önce tecelli etmesini diliyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Sağlıkta Şiddet her geçen gün artarken Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanan hadisede görevini yaparken saldırıya uğrayan meslektaşımız için tüm yetkilileri göreve davet ediyor ve üyemiz özel güvenlik görevlisi Faruk Yavuz'a acil şifalar diliyorum. 

Özel Güvenlik Görevlisi kardeşimizde sağlık çalışanı kapsamındadır, merakla bekliyoruz, yetkili makamlar nasıl açıklama yapacaklar, Güvenlik-İş Sendikası olarak sorumluluğumuz neyse sonuna kadar bu hadisenin takipçisiyiz.   

 

Sosyal Ağlarda Paylaş