DETAY

Sendikamızın Girişimleri Sonucunda Gaziosmanpaşa Belediyesi’ nde Mutlu Son

Güvenlik-İş Sendikamızın girişimleri ve itiraz başvurusu sonunda Gaziosmanpaşa Belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimizin kadroya geçmeleri için itiraz başvurusu kabul edilmiş ve  beklediğimiz görüş yazıları gelmiştir.

Öncelikle zaten çalışmakta olan işçilerin kadroya geçirilebilmeleri için sınava tabi tutulmasının kabul edilebilir bir düzenleme olmadığını söyleyelim.

Sözlü sınav ve sınava itiraz, 696 sayılı KHK dayanak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 Ve Geçici 24 Üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’ ın  14 ve 15. Maddelerinde düzenlenmiştir.

Gaziosmanpaşa Belediye bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız belediye tarafından yapılan sözlü sınavda başarısız sayılarak kadroya alınmamış, Sendikamız, İstanbul Valiliği Sınav Sonuçlarına İtiraz Komisyonuna başvurmuş ve yoğun uğraşlarımız sonucunda belediye bünyesinde bulunan meslektaşlarımızın geçici işçi statüsünden sürekli işçi statüsüne geçişleri sağlanmıştır.

Gaziosmanpaşa Belediye Bünyesinde Çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimize kadroları hayırlı olsun diyoruz.

Gücümüz Bir’liğimizden Gelir.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu


Otomatik alternatif metin yok.

Sosyal Ağlarda Paylaş