DETAY

MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN..!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Yönetim Kurulumuz adına Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir Miraç Kandil’ini daha idrak etmenin mutluluğu ve manevi huzuru içerisindeyiz. Miraç, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğudur. Miraç, bir yükseliştir. Miraç, her şeyden önce başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her mümin için manevi terfi, ALLAH (cc) ile buluşma ve insani sorumluluk üstlenmektir.

Bizlere bu önemli gecede Peygamberimiz (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu iyi anlama ve anlatmanın yanı sıra insani sorumluluğumuzu yeniden gözden geçirme adına önemli bir gün ve gecedir. Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesi günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin ve düşmanlıktan atarak bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza vesile olacak günlerdir. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açarak yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına,  kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeliyiz.

Bu vesileyle, Güvenlik-İş Sendikası olarak başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik işçilerinin kandillerini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birliğimize, kardeşliğimize ve insanlığın hayrına vesile olmasını diliyorum.”

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ömer ÇAĞIRICI

Sosyal Ağlarda Paylaş