DETAY

MESLEK HASTALIKLARI KONGRESİ İZMİR’DE BAŞLADI

4-6 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak Meslek Hastalıkları Kongresi Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayında yapılan açılış programı ile başladı.
Dokuz Eylül Üniversitesi, İş ve Meslek Hatalıkları Uzmanları Derneği ve TÜRK-İŞ’in işbirliğinde gerçekleşen Kongrenin açılışını TBMM Başkanı Binali Yıldırım yaptı.

Açılış programına TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, TÜRK-İŞ 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar, Güvenlik-İş Sendikası İzmir İl Temsilcimiz İlkay Üstbaş, İl Temsilci Yardımcılarımız ve İşyeri Temsilcilerimiz, İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Arif Çımrın, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sendika şube başkanları ve üye işçiler ile birlikte bir çok davetli katıldı.

Genel Başkan Atalay konuşmasında; Meslek Hastalıkları kongresinin çalışma hayatı için çok önemli olduğunu, Türkiye’de günde ortalama 5 işçinin bazen iş kazalarında bazen de iş cinayetlerinde hayatını kaybettiğini, işçi ölümlerinin önüne geçilmesi için bu ve benzeri Kongrelerin devam etmesinin ve burada alınan kararların hayata geçirilmesinin işçi sağlığı açısından çok önemli olduğunu vurguladı. 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım; ülkemizde herhangi bir konuda yasal düzenlemenin hayatın olağan akışı devam ederken yapılmadığını, ne zaman bir kaza olsa, nerede bir olağanüstü gelişme olsa o zaman panik ve telaşla düzenleme yapıldığını, sonra yapılan bu düzenlemenin abartıldığını ya da ihmal edildiğini vurguladı. 

Yıldırım meslek hastalıklarının işçi sağlığı için önemini belirterek, Dokuz Eylül Üniversitesinde İş ve Meslek Hastalıkları Bölümünün kurulması ve İzmir’de Meslek Hastalıkları Hastanesi açılması fikrini desteklediklerini belirtti.


Sosyal Ağlarda Paylaş