DETAY

Koü'deki Toplu İş Sözleşmesi Sorununa Basın Açıklaması

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanesinde,  Belediye-iş, Koop-iş ve Güvenlik-İş sendikamızın Kocaeli Üniversitesi bünyesinde çalışan üyeleri adına, Türk-İş Kocaeli il temsilcisi Yakup yıldız bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Daha Öncede Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Kocaeli Üniversitesi'nde basın toplantısı yapmış, çalışan üyelerinin toplu iş sözleşmesi sorunlarını dile getirmiş 800 işçimizin 2015 yılından beri toplu iş sözleşmesi haklarını alamıyor demişti.

Geçtiğimiz haftada Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Kocaeli Üniversitesinde örgütlü olan işçilerimizin alacaklarına dair sorunlarını Kocaeli Valisi AKSOY' a iletmişti, ancak yönetim hiçbir somut adım atmadı. Bunun üzerine Güvenlik-iş,  Belediye-iş ve Koop-iş sendikalarımızın Kocaeli Üniversitesi bünyesinde çalışan üyeleri adına,Yüksek Hakem Kurulunca imza altına alınan toplu iş sözleşmeleri ve Yargıtayca kesinleşmiş tediye alacaklarının üniversite yönetimince uygulanmaması sebebiyle..

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanesinde, resmi makamlardan izin alınarak Türk-İş Kocaeli il temsilciliği bünyesinde basın açıklaması gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen basın toplantısına Güvenlik-İş Sendikası adına Kocaeli il temsilcimiz ve İstanbul Anadolu yakası şube yöneticimiz Muhammet Tatlı Gül katılmıştır.


Sosyal Ağlarda Paylaş