DETAY

Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Şiddetin Karşılığı Olan Ceza Düşündürücüdür!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Bursa'da Özel Güvenlik Görevlisi meslektaşımıza saldıranlarla ilgili mahkeme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız açıklamalarında şu ifadelere yer verdi,

"Bursa'da Metro İstasyonunda ücret vermeden metroya geçmek isteyen şahıslara görevini yapan özel güvenlik görevlisi tarafından geçemezsiniz denilmesi üzerine özel güvenlik görevlisini öldüresiye döven ve ölüme terk eden şahıslara verilen 9 ay ceza tüm özel güvenlik görevlilerinin tepkisi çekmiştir, bu mahkeme kararı adeta özel güvenlik görevlilerine saldıranlara cesaret verme örneğidir, kabul edilemez dedi.


Bursa’ nın Gökdere metro istasyonunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Orhan atmaca; 2 yıl önce ücretsiz geçmek isteyen Adil K. Ve Enes D tarafından görevini yaparken  öldüresiye dövüldü. Bu şehir eşkıyaları tutuksuz olarak yargılandılar ve 9 'ar ay hapis cezası aldılar.

Maalesef adalet yerini bulmamış saldırganlara gereken ceza verilmemiştir! Özel güvenlik görevlilerine yapılacak fiziki saldırıların caydırıcı cezalar olmadığı sürece bu tip saldırıların devam edeceğini hatırlatıyoruz.

Sürekli olarak meslektaşlarımız darp edilmekte ve iş yerlerinde saldırılara maruz kalmakta, yetkili makamları acilen çözüm odaklı kararlar almaya ve özel güvenlik görevlilerine karşılık işlenen suçlarda hukuki yaptırımların hissettirilmesi tüm yetkili makamların görevidir.

Güvenlik-İş Sendikası olarak özel güvenlik görevlilerine yapılan tüm saldırıları,bu olayı ve kararı şiddetle kınıyor meslektaşımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Tüm kamuoyunu Özel Güvenlik Görevlerine yapılan bu saldırılara derhal son vermeyi ve Özel Güvenlik Görevlilerine gereken duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz."

Sosyal Ağlarda Paylaş