DETAY

CHP EKONOMİ HEYETİNDEN TÜRK-İŞ'E ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik ÖZTRAK, İşçi Sendikaları STK ve Meslek Odalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA ve Konya Milletvekili Abdullatif ŞENER 31 Ağustos 2018 Cuma günü TÜRK-İŞ Genel Merkezini ziyaret ederek TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY ile bir araya gelerek gündemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdiler.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Türk-İş Genel Başkanımız Ergün ATALAY da ABD Başkanı Donald Trump'ın tutarsız ve düşmanca tavrının bedelini 81 milyonun ödediğini söyledi.

Alım gücünde %30 gerileme yaşandığını dile getiren ATALAY, "Bu meselenin bedelini herkes ödüyor ama en önemlisi de dar gelirli ödüyor. Ortak bir akılla bu çıkmazdan bir an evvel çıkmak için herkes elini taşın altına koymalı. Burada siyaset yapacak zaman yok. Bu siyasetten kimseye fayda gelmez. Çözersek hepimiz rahat ederiz" dedi.

Üretim ekonomisinin önemine değinen ATALAY, borç alınmadan ve IMF'ye mahkum olmadan bu durumdan kurtulmak gerektiğini kaydetti. ATALAY, "Türkiye bir daha IMF'ye yüzünü dönmemeli. Bağımsız olmanın yolu borç almamaktan geçiyor" ifadesini kullandı.

Sosyal Ağlarda Paylaş