DETAY

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'ten Açıklama: "Gün Türkiye'ye sahip çıkma günüdür"

Türk-İş Genel Başkanımız Ergün Atalay, Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara tepki göstererek, ''İktidarı muhalefeti, işçisi işvereni herkes birlikte davranmak durumundadır. Gün, Türkiye'ye sahip çıkma günüdür'' ifadelerini kullandı.

Atalay, dün yaptığı yazılı açıklamada, ABD tarafından Türkiye'ye yönelik tehdit mesajları ve yaptırımların hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini vurguladı. ABD'nin sergilediği tutumun uluslararası hukuk ve devletler arası ilişkilerle bağdaşmadığını, uzun yıllardır sözü edilen 'müttefiklik' ve 'stratejik ortaklık' kavramına da sığmadığını ifade eden Atalay, şunları kaydetti: ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletiyle bütün tehdit, baskı ve dayatmalara karşı birlik ve beraberlik içindedir.

İktidarı muhalefeti, işçisi işvereni herkes birlikte davranmak durumundadır. Gün, Türkiye'ye sahip çıkma günüdür. Geçmişte İstiklal Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Türkiye cumhuriyeti, siyasal ve ekonomik bağımsızlığını korumanın mücadelesini de kararlılıkla verecektir.

Bu tavır, ülkenin toprağını, emeğini savunmaktır, yurtseverliğin bir gereğidir. Mesele memleket meselesi olduğunda Türk işçisinin tutumu herkesçe bilinmektedir.''

Sosyal Ağlarda Paylaş