DETAY

DHMİ Temsilcilerimizin Katıldığı Eğitim Semineri Yapıldı

Sendikamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Bilinci ve Kültürü Oluşturmaya Yönelik Eğitim Semineri Anadolu Downtown Hotelde yapıldı.
Güvenlik-İş Sendikamız tarafından düzenlenen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) İş yeri Temsilcileri Eğitim Toplantısı 10-11 Ağustos 2018 günlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Eğitim seminerine Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, DHMİ Güvenlik Şube Müdürü Arif Mayda, DHMİ Denetmeni Seyit Kuvvet, Pars Güvenlik Havalimanları Koordinatörü Yavuz Dede, Kurum Temsilcileri ve Havalimanı proje sorumluları katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim toplantısı İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. ”Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” adlı spotumuzla devam etti.

Açılış konuşmasını Sendika Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı yaptı. Çağırıcı yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Özel Güvenlik sektöründe iş sağlığı ve güvenliği bilinci ve kültürü oluşturmaya yönelik ilk defa bir eğitim semineri yapıyoruz. Amacımız DHMI yaşanan sorunları minimum seviyeye indirmek dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı: Bizler bu cennet vatanın içerisinde 310 bin özel güvenlik görevlisiyiz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en hassas bölgelerinde görev yapıyorsunuz, Bugün Havalimanları bu ülkenin gözbebeğidir. Havalimanlarında yaşanacak en ufak bir aksaklık kamuoyuna mal oluyor. Sizler o yüzden bizim için, kurum için çok kıymetlisiniz. Öğleden önce eğitim seminerimiz devam edecek öğleden sonra DHMI’ sinin sorunlarına istişare edeceğiz dedi.

Seminerde Özcan Karabulut İş Sağlığı ve Güvenliğine Sendikal yaklaşım başlıklı konularda eğitim vermiş, ardından Uz. Dr. Meliha Fındık ilk yardım sunumuyla devam etmiştir.

Seminerde Genel Başkan Başdanışmanımız Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Türker Topalhan kişi hakları ve iş kanunu başlıklı konularda eğitim vermiştir.

Soru cevap bölümüyle tamamlanan eğitim, sertifika töreninden sonra toplu fotoğraf çekimiye sona erdi.

Sosyal Ağlarda Paylaş