DETAY

Sendikamız Özel Güvenlik Sektör Toplantısına Katıldı

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Sekreterimiz Ahmet Durcuk, Genel Başkan Danışmanımız Prof.Dr. Türker Topalhan Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığının düzenlediği Özel Güvenlik Sektör toplantısına katıldı.

Her yıl 2 kez düzenlenen Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde ilki düzenlenen Özel Güvenlik Sektör Toplantısı Ankara’da Türk – Metal Sendikamızın Büyük Anadolu Downtown otelinde gerçekleşti. 

Toplantıya Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik , Özel Güvenlik Denetleme Başkan Yardımcısı Hüseyin Sağlam, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkan Yardımcısı M. Atilla Demir ,Özel Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Uğur Demirci, Polis Başmüfettişleri, Sendikalar, Özel Güvenlik Şirket Temsilcileri, Özel Güvenlik Eğitim Kurumu Temsilcileri ve Kamu Kurumları Güvenlik Birim Temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Suat Çelik, “Her yıl 2 defa düzenlenen Özel Güvenlik Sektör Toplantısının sektörün gelişmesi açısından faydalı olacağını ve buradan çıkacak fikir ve önerilerin özel güvenlik sektörünün gelişmesinin yanı sıra özel güvenlik işçileri içinde faydalı olacağını” aktardı. 
Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitimlerden ve karşılaşılan sorunlara değinerek sözlerini tamamladı.
Toplantı sırasında söz alarak konuşma yapan Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Özel Güvenlik Görevlileri ve Özel Güvenlik sektörünün sürekli olarak dile getirdiği yenileme eğitimlerinin gelişen teknoloji ile paralel olarak uzaktan eğitim sistemine ve hizmet içi eğitimlerle  bunun desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bu sayede çalışan işçilerin eğitimleri daha verimli olarak takip edeceğini, çalışırken kurslara gitme imkanı zor olan Özel Güvenlik Görevlilerinin eğitim anlamında seviyelerinin yükselmesinin ancak bu ve benzeri sistemlerle mümkün olduğunu vurguladı.

2018 Şubat ayında İstanbul’da Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Özel Güvenlik Görevlilerine verdiği önemden dolayı ve ilk defa bir İçişleri Bakanı’nın Özel Güvenlik Görevlileri ile toplantı yapmasından dolayı Sayın Bakan’a teşekkürlerini iletmişti.

Güvenlik-İş Sendikası olarak yıllardır mücadelesini verdiğimiz “Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” sloganımız artık her yerde yüksek sesle dile getiriliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş