DETAY

15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık… Lanetliyoruz!

2016 yılının 15 Temmuz gecesi ülkemiz tarihte görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya bırakıldı. Ordumuzun içerisine sirayet eden FETÖ çetesi vatanımıza ve milli iradeye karşı bir operasyona kalkıştı.

Yine aynı gün ülkemiz Cumhuriyet tarihinde ikincisine rastlanan bir birlikteliğe şahit olmuş ve bu hain saldırı bertaraf edilmişti. Daha önce Çanakkale’de yekvücut olan Türkiye halkları yine aynı erdemle bu hain saldırıyı püskürtmüş ve kuşatma altında olan tüm alanlar milli iradenin hâkimiyeti altına alındı. Çanakkale Zaferinde yalın ayak kağnıları yürüten bu halk yine o gece yalın ayaklarıyla tankların karşısına dikildi.

O gece ve sabahı Gazi Meclisi’ni bombalayan, halkın üzerine kurşunlar yağdıran çeteler derhal tevkif edilmiş ve bu darbe girişimi kontrol altına alınmıştı.

Ne yazık ki 15 Temmuz Darbe Girişiminde birçok vatansever yaşamını yitirmiş ve şehadet şerbetini içerek o güzel mertebeye ulaşmıştı.

Halkın can ve mal güvenliğini koruyan Özel Güvenlik Görevlileri de şüphesiz ki bu şanlı zaferin en önemli sacayağını oluşturmuştu. Görev yerlerinden ayrılmayan ve o gece halk düşmanlarına karşı duran Özel Güvenlik Görevlileri mesaileri bitmiş olmasına rağmen bulundukları alanları terk etmemiş ve 4 Özel Güvenlik Görevlisi yaşamını yitirmiş, 51 Özel Güvenlik Görevlisi de yaralanmıştı.

Güvenlik-İş Sendikası olarak başta 15 Temmuz darbesi olmak üzere; milli iradeyi hedef alan tüm girişimlere karşı olduğumuzu tekrar ifade etmek isteriz. Demokrasilerde milli iradenin üzerinde hiçbir güç yoktur.

15 Temmuz’un sene-i devriyesi vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını vermiş tüm Şehitlere Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bu vatan sizlere minnettardır…

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına

Ömer ÇAĞIRICI

Genel Başkan

 

Sosyal Ağlarda Paylaş