DETAY

Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Saldırılara SON!

08.07.2018  pazar  günü  Ordu Devlet Hastanesi  polikliniğine boyun  ağrısıyla gelen hasta ve hasta yakınları sağlık çalışanlarına karşı sözlü hakaret ve küfür etmeleri nedeniyle kendilerini  dışarı çıkartmak isteyen özel güvenlik görevlilerine saldırmışlardır.

Sarhoş oldukları tahmin edilen şahıslar içinden bir kişinin  bira şişesi ile güvenlik görevlisine saldırması üzerine  büyüyen  olaya  hastane polisinin de müdahale etmesiyle olay kontrol altına alınmıştır.

2 özel güvenlik görevlisi meslektaşımız olay esnasında ciddi boyutta darp almasına bağlı olarak iş göremez raporu almıştır.

Olay sonrası Ordu Sağlık Müdürlüğü ve hastane yöneticilerinin yaşanan münferit olaydan dolayı personellerinin yalnız olmadığını belirterek, olayla ilgili  adli süreci takip edeceklerini söyledi.

Sendikamız Ordu İl Temsilcisi Muhsin Tomakin yaralanan  özel güvenlik görevlisi  arkadaşlarımızı ve güvenlik birimini ziyaret etmiş konuyla ilgili bilgi almıştır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak öncelikle yaralanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, bu ve benzeri olayların takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.


Özel Güvenlik Görevlileri Yalnız Değildir, Güvenlik-İş var!

Sosyal Ağlarda Paylaş