DETAY

Sendikamızdan BBP Genel Başkanı Destici'ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

2018 Genel Seçimlerinde Ak Parti listesinden meclise giren BBP Lideri Destici, seçim sürecinde katıldığı bir televizyon programında “Meclise girersem Özel Güvenlik Görevlilerinin sesi olacağım” demişti.  Özel Güvenlik Görevlileri ile ilgili olarak ilk kanun teklifini BBP’nin merhum lideri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştı, ancak bu kanun yarıda kalmış ve nihayete erdirilememişti.

Türkiye’de çalışan 310 bin Özel Güvenlik Görevlisi Özlük haklarını talep ediyor. Mustafa Destici’nin meclise girmesi ile bu çalışmaların hız kazanacağına duyduğumuz güvenle kendisine 310 bin Özel Güvenlik Görevlisinin selamını ilettik.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’yi makamında Sendikamız Yönetim Kurulu ile ziyaret ederek Ankara Milletvekili seçilmesinden dolayı hayırlı olsun dileğinde bulunduk.

Büyük Birlik Partisi’nin 9 yıl aradan sonra T.B.M.M’de temsil edilmesinin özel güvenlik görevlileri nezdinde önem arz ettiğini, Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun son kanun teklifinin özel güvenlik görevlileri ile ilgili olmasının BBP’sine vefa borcumuz olduğunu söyledik.

Sayın Destici'nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dünkü ziyaretinde özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını iletmesinin bizleri mutlu ettiğini belirttik.

Yeni dönemde T.B.M.M’de Sayın Mustafa Destici’nin özel güvenlik görevlilerinin sesi olacağını beyan etmesinden dolayı BBP camiasına ve şahsına Güvenlik-İş Sendikamız ve özel güvenlik görevlileri adına teşekkür ediyorum.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek her zaman özel güvenlik görevlilerinin sesi olacağız, T.B.M.M'de gerekli çalışmaları yapacağız,özel güvenlik görevlileri önemli görev ve vazife ifa etmekteler, dün Sayın Cumhurbaşkanımıza yaptığımız ziyarette de özel güvenlik görevlilerinin sorun ve taleplerini ifade ettim diyerek, Güvenlik-İş Sendikası ile her zaman istişare halinde olduklarını belirtti.

Sosyal Ağlarda Paylaş