DETAY

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

Dünya Engelliler haftası dolayısıyla Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı bir mesaj yayınladı.

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı'nın mesajı şu şekilde:

"Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihini Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmasına karar vermiş ve her yıl çeşitli etkinlikler ile üye ülkeler tarafından kutlanmaktadır. Buna ek olarak Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin aynı tarihte yani 10-16 Mayısta kutladığı Engelliler Haftası vardır. Engellileri Koruma Milli Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

2018 yılında ; 10 Mayıs Perşembe ile 16 Mayıs Çarşamba günlerini içene alan hafta Engelliler Haftasıdır ve 3 Aralık Pazartesi de Uluslararası Engelliler Günüdür.

Güvenlik-İş Sendikası ve yaşamın her anında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri olarak engelli bireylerin sorunlarının farkında olduğumuzu, bu sorunların çözümünde üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmekten onur duyduğumuzu bildirmek isteriz.

Bizler, engelli vatandaşlarımızın her daim hizmetindeyiz. Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

- Bir gün değil her zaman yanınızdayız"

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına
Ömer ÇAĞIRICI
Genel Başkan

Sosyal Ağlarda Paylaş