DETAY

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ AFRİN İÇİN GÖREVE HAZIR

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ,özel güvenlik görevlilerinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatında verilecek göreve her zaman hazır olduğunu bildirdi.

Genel Başkanımız Çağırıcı, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hem iç güvenliği hem de sınır güvenliği açısından Zeytin Dalı Harekatının gerekli olduğunu belirtti.

Harekatın dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmayı da amaçladığını ifade eden Çağırıcı, harekatın ulaştığı başarının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

– “Her türlü görev ve sorumluluğa hazırız.”

Güvenlik-İş Sendikası olarak harekata tam destek verdiklerini bildiren Çağırıcı, şöyle konuştu:

“Her gün Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan üyelerimiz, Zeytin Dalı Harekatından kendilerine verilecek bir göreve hazır olduklarını iletiyorlar. Onların bu çoşkusu hem bizi mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Milli Savunma Bakanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığımız bilmelidir ki gece-gündüz demeden görev alanlarında can, mal ve namus koruyan 283 bin özel güvenlik görevlisi, bugün vatan savunması için Afrin’de Mehmetçiklerimiz ile omuz omuza savaşmaya hazırdır.”

Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin vatan savunmasında yararlanılacak nitelikli insan kaynağı olduğunu dile getirerek, “Zeytin Dalı Harekatıyla cennet vatanımızı parçalamak için uluslararası işbirlikçileriyle fırsat kollayan terör örgütlerinin kökünün kazınacağına inanıyoruz. Bu süreçte, silah kullanma yetkisi olanlar başta olmak üzere özel güvenlik görevlileri olarak her türlü görev ve sorumluluğa hazırız.” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş