DETAY

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici Güvenlik-İş Sendikamızı ziyaret etti.

Genel Merkezimize gerçekleştirilen ziyarette Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Danışmanımız Prof.Dr.Türker Topalhan hazır bulundu.

Ziyarette konuşan BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, toplumsal yaşamda, insanların karşılaştığı ciddi güvenlik problemleri olduğunu, bunların aşılması noktasında özel güvenlik görevlilerinin önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Taşeron düzenlemesiyle özel güvenlik görevlilerine kadro yolunun açıldığına da değinen Destici, konuşmasına şöyle devam etti:

-Daima Özel Güvenlik Görevlilerine Destek Vereceğiz

“Burada tabii ki ayrı bir husus var. Özel güvenlik görevlilerimizi, diğer taşeronlardan ayıran bir diğer husus, özel güvenlik görevlilerimize ait özel yasanın olması. Biz, bu süreçte de bu yasanın dikkate alınarak özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın haklarının korunması, bunların temsilciğini yapan sendikalarımızın taleplerinin gözetilmesinin hususunun altını bir kere daha çiziyoruz.”

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Çağırıcı ve sendika yönetiminin, özel güvenlik görevlilerinin kazanılmış haklarının elde edilmesi konusunda ciddi çaba gösterdiğini vurgulayan Destici, partisinin daima özel güvenlik görevlilerine destek vereceğini kaydetti.

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ise BBP’nin sendika ve özel güvenlik görevlilerinin çalışma haklarını koruduğunu dikkat çekti.

Genel Başkanımız Çağırıcı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 2004’te çıkarıldığını anımsatarak, “Kanunun eksikliklerinin düzeltilmesiyle ilgili tek kanun teklifi veren de rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’dur. Komisyon’da şimdiki Genel Başkanımız da vardı. Özel güvenlik görevlilerinin her zaman sesi oldular.” ifadesini kullandı.

Sendikamızın, “Özel güvenlik her yerde, görmezden gelme” kamu spotu olduğunu belirten Genel Başkanımız Çağırıcı, özel güvenlik görevlileri adına BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici‘nin ve heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı memnun olduklarını ve Güvenlik-İş Sendikamız adına kendilerine teşekkür ettiklerini belirtti.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici ”ÖZEL GÜVENLİK HER YERDE GÖRMEZ GELME” Kamu spotu’muz ile birlikte kamuoyuna mesaj verdiler.

Sosyal Ağlarda Paylaş