DETAY

GENEL BAŞKANIMIZ ÇAĞIRICI, İSTANBUL’DA ‘ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ EĞİTİM PROGRAMI’NA KATILDI

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Bayrampaşa’daki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı‘na katıldı. 

Gerçekleştirilen Eğitime, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Özel Güvenlik Daire Başkanı Erkan YÜCESAN, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat ÇELİK, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa ÇALIŞKAN ve Özel Güvenlik Görevlileri katıldı.

Eğitimde söz alan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, “Hepimiz tarihin çok önemli bir dönemine şahitlik ediyoruz. Aslında bu özel güvenlik görevlileri için yapmış olduğumuz eğitim dizisinin önemli sebeplerinden birisi de budur. Öngörümüz şuydu; etrafımızdaki coğrafyadaki ateş çemberini büyütecekler. Ve yine öngörümüz şuydu; Suriye, Irak’ta, Fas’ta, Yemen’de, Tunus’ta, Balkanlar’da yaptıklarını Türkiye’ye de aynı şekilde yansıtmak için Türkiye‘nin siyasal, ekonomik istikrarını, güven ve huzurunu bozabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Ve bütün bunlara tedbir alabilmek; aslında atalarımızın, analarımızın, babalarımızın bize söylediği bir sözü kendimiz tekrar ispat etmek ve kanıtlayabilmek için bir değerlendirme olarak söylüyorum kendi göbeğimizi kendimizi kesebilmek için her türlü güvenlik meselemizi en ince noktasına ve teferruatına kadar bir şekilde tanzim etmeliyiz, bakmalıyız ve tekrar gözden geçirmeliyiz.”

“Özel Güvenlik Görevlilerinin Yaptığı İş Bizim İçin Vazgeçilmez!”

Süleyman Soylu, “Bu yaptığınız o kadar önemli ki. O kadar önemsiyoruz ki. AVM’den hastanelere kadar, okullardan statlara kadar bilmenizi istiyorum yaptığınız iş bizim için vazgeçilmez bir iş” dedi.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Sayın Süleyman SOYLU ile Görüştü

Eğitim sonrası İçişleri Bakanı Soylu ile görüşen Genel Başkanımız Çağırıcı, Özel Güvenlik Görevlilerine verdiği önemden dolayı ve ilk defa bir İçişleri Bakanı’nın Özel Güvenlik Görevlileri ile toplantı yapmasından dolayı Sayın Bakan’a teşekkürlerini iletti.

Sosyal Ağlarda Paylaş