DETAY

İZMİR İZBAN’DA ÖZEL GÜVENLİKLERE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda “Havalimanı İstasyonundan binişte en uzun mesafe Aliağa İstasyonu olup 76 kilometredir. Mesafe ücreti olan 6,48 lira ücreti biniş anında karttan bloke edilecektir. Menemen’de inişte kartın tekrar sisteme okutulmasıyla 1,75 lira karta iade edilecektir. Bu işlem sonucunda Havalimanı İstasyonu’ndan binen bir yolcumuz, 4,60 lira ile Menemen’e ulaşacaktır” kararı sonrası uygulamayı protesto eden halk ile özel güvenlik görevlileri karşı karşıya gelmiş ve geçtiğimiz gün bu durum bıçaklı saldırıya varacak kadar çirkinleşmiştir.

İzmir Banliyö Treni’ne (İZBAN) ücret ödemeden kaçak binmek isteyen A.Ö. ve M.Ö. kendilerini durdurmak isteyen güvenlik görevlilerine bıçakla saldırdı. Olayda Alsancak İstasyonu Operatörü Çağatay Ülger (27) boynundan ve elinden hafif şekilde yaralanırken, gözaltına alınan saldırganlar sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Bu olay sonrası adalet tecelli etmiş ve saldırganlara gereken ceza verilmiştir!

Güvenlik-İş Sendikası olarak Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan bu saldırıyı kınıyor ve bu olayın muhatabının özel güvenlik görevlileri olmadığını, konunun çözümü için ilgili muhataplar ile çözülmesi gerektiğini buradan belirtmek istiyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası olarak, halkımızdan Özel Güvenlik Görevlerine yapılan bu saldırılara derhal son vermeyi ve Özel Güvenlik Görevlilerine gereken duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz.

Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Sosyal Ağlarda Paylaş