DETAY

GAZİANTEP’TE ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ!

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi üyemiz Emrah Yıldırım, dün gece görevi başındayken Acil Serviste hasta yakınları tarafından saldırıya uğramış ve kolu kırılmıştır. 

Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan saldırılara bir yenisi daha eklenmiş ve bu olay da tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. 

Yaşanan olay sonrası yaralanan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ALLAH’tan acil şifalar diliyoruz.

Değerli Kamuoyu ve Özel Güvenlik Görevlisi Meslektaşlarımız;

Ne yazık ki Sağlık Bakanlığı Hastanelerinde görev yapan meslektaşlarımıza bu hain saldırı ilk değildir. Gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınarken; sağlık sektöründe saldırıların ilk olmadığı gibi devam ettiğini de bir kez daha hatırlatıyor ve YETER ARTIK diyoruz..!

Özel Güvenlik Görevlileri görev yaptığı bölgelerde halkın huzuru ve güveni için toplumun her alanında canı pahasına görevlerini yaparken kendini bilmez ve kural tanımaz zihniyetlerin tekrar ortaya çıkması; Özel Güvenliğin GÜVENLİĞİNİN olmadığını bir kez daha göstermiştir; ve bu üzücü olay karşısında bir kez daha YETER ARTIK diyoruz..!

Özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız artık somut bir şeyler görmek istiyor. Özel Güvenlik Görevlileri için acilen kanun değişikliği yapılmalıdır. Özel güvenliğe yapılacak fiziki saldırıların sonunda ağır caydırıcı cezalar olmadığı sürece bu tip saldırıların devam edeceğini hatırlatıyor;BİTMEK BİLMEYEN  BU TERÖRE BİRİ DUR DESİN ARTIK diyoruz..!

Güvenlik-İş Sendikası olarak İçişleri  Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkililerini sorumlulukları gereği göreve çağırıyor ve toplumun bir an önce meslektaşlarımız Özel Güvenlik Görevlilerine bakış açısını değiştirmesi için gerekli adımların atılmasının elzem olduğunu  belirtiyoruz..!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Sosyal Ağlarda Paylaş