DETAY

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI..!

Güvenlik-İş Sendikamız Başkanlar Kurulu, Genel Merkezimizde bir araya gelen Genel Yönetim Kurulumuz, Şube Başkanlarımız ve Bölge Sorumlularının katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı öncesi TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret eden Güvenlik-İş Sendikası Heyetimiz TÜRK-İŞ Genel Merkezinde yoğun bir değerlendirme toplantısı yaptı.

TÜRK-İŞ’teki görüşme sonrası Güvenlik-İş Sendikamız Genel Merkezi’ne geçen heyetimiz Başkanlar Kurulu Toplantısına başladı.

Ülke gündemi ve Çalışma Yaşamı konularının değerlendirildiği toplantıda Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgiler paylaşıldı.

Sendika üyelerimizin ve Özel Güvenlik Görevlilerinin talepleri ve önerileri Şube Başkanlarımız ve Bölge Sorumluları tarafından toplantıya sunuldu ve sorunların çözüme kavuşturulması gündeme alındı.

Toplantıda şu başlıklara değinildi:

Kamuoyunun gündeminde olan FB-BJK kupa maçında yaşanan olaylar ve özellikle İstanbul maçlarında deyim yerindeyse “Günah Keçisi” ilan edilen Özel Güvenlik Görevlilerinin bu ilde gerçekleşen maçlarda görev almaması gerektiği ve FB-BJK maçında gerçekleşen olayların sert bir şekilde kınanması ve kamuoyunun doğru bilgilerle aydınlatılması.

KİT’lerin kadroya alınma süreci değerlendirilerek sorunun çözümü için çalışmaların hız kesmeden devam etmesi.

1 Mayıs’ın Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in aldığı karar doğrultusunda Hatay’da kutlanılması ve etkin bir katılım ile özel güvenlik görevlilerinin sorunlarının haykırılması.

Kadroya geçen ve 19. İş Kolu’nda çalışan Güvenlik Görevlilerinin kendi iş kollarında tescil edilmesi sorununun acilen çözüme kavuşturulması.

TİS farkları ve Gece mesaisinin adaletli bir şekilde herkese verilmesi ve bu sorunun derhal çözüme kavuşturulması için çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaş