15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Yönetim Kurulumuz adına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimiz büyük bir sağduyu ve kararlılıkla  15 Temmuz 2016’da ki hain işgal girişimini önleyerek bayrağına, iradesine, demokrasisine ve hepsinden önemlisi geleceğine sahip çıkmıştır.

15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece FETÖ, “devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiyeyi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.

GÜVENLİK-İŞ Sendikası olarak ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık.

15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY’nin darbe girişimi de Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız siyasi partilerimizin kararlı, emin duruşu ve Milletimizin ortak kararlılığı ve mücadelesi sonucu, halkın devletiyle ve hükümeti ile birlikte dik durmasıyla önlenmiştir. Bu tür anti-demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan yüce Milletimiz, vatanperverliğini dünyaya  örnek olacak şekilde sergilemiştir.

Yüce Milletimiz bu azim ve kararlılığı ile Milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle dikkatle ve içten sahip çıkmıştır.

Vatanı, milleti için canını hiçe sayan milli iradeye, demokrasiye sahip çıkan cefakar insanlar özel güvenlik görevlileri zorlu  çalışma ortamlarında toplumun ve Devletin  can damarlarında çalışan özel güvenlik görevlileri üyelerimiz milli irade aşığı insanlardır, 320 Bin kişilik bir milli irade ordusudur.

Milli iradeye vurulacak her darbeye karşı milletine kalkan olacağını göstererek, 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkma adına canından feragat eden  4 özel güvenlik görevlisi şehidimiz ve  51 gazimiz, ağır silahların karşısında gövdelerini siper ederek, bu milletin özgür iradesine sahip çıkmıştır. Anayasal sistem ve Anayasal kurumlar korunmuştur. Bir kez daha özel güvenlik görevlisi şehitlerimize, bütün vatan ve demokrasi şehitlerimize rahmet diliyoruz, Gazilerimizi de şükranla anıyoruz.

İhanetin ve alçaklığın zirvesi 15 Temmuz gösterdi ki, Türk Milletinin en güçlü tarafı birliktir. Birlik olduğumuzda dirliğimiz de oluyor. ‘İstiklal ve Cumhuriyetimize kastetmek’ üzere bir araya toplanmış harici düşmanlar ile bu Vatanın ekmeğini yeyip ihanet etmiş alçak menfaat çeteleri karşısında Türk Milleti Haçova Meydan Muharebesiyle başlayan, Çanakkale ile devam eden ve İstiklal Harbiyle taçlanan küffara karşı tek millet olma vasfını, ‘Esirgeyen bağışlayan direnmenin adıyla’ mısraından ilham alarak bir yıl evvel bir kez daha sergiledi. Hem de dillere destan nice kahramanlıklarla…

Türk Vatanının muhafazası genlerine işlemiş milyonlar, bulundukları yerden başlayıp bir an bile tereddüt etmeden bu Devlet’in silahını bu Millet’in üstüne ateşleyen ihanete karşı kutlu ve destansı bir direniş başlattılar. Saatler içinde coşkun bir sele dönüşen bu direnme, Milletimize kastetmiş darbeci hainleri ve onların tül perde arkasındaki alçak destekçilerine dünyayı dar etmiştir.

Dostlarımızı iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz: Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: GÜVENLİK-İŞ Sendikası olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız..!

Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz.

Cennet Vatan Ülkemizde görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri Canı Pahasına Devletinin Emrinde Milletimizin Hizmetinde dün olduğu gibi bugünde, yarın da her zaman Vatan ve Millet aşkı ile görev yapmaya devam edecektir.

Gücümüz Milli İrade, Hedefimiz Büyük TÜRKİYE..”

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ömer ÇAĞIRICI

 

Bana Ulaşın:

Bir Cevap Yazın